لوگو دکتر حامد بصیرزاده
Rating is disabled

بهترین نوع ایمپلنت را بشناسید!

اگر دندان های شما نیز دچار آسیب شده و جای آن ها خالی است، می توانید با استفاده از روش های خاصی جای آن ها را پر کنید. یکی از این روش ها کاشت ایمپلنت دندان است که امروزه بسیار رواج دارد. برای استفاده از این روش باید به نکات خاصی دقت داشته باشید. یکی از این نکات استفاده از بهترین نوع ایمپلنت است. ایمپلنت هایی که جنس بهتری دارند و توسط برند های مشهورتری تولید شده اند، استحکام و مقاومت بیشتری دارند و دارای عمر طولانی تری هستند؛ پس بهتر است حتما از بهترین نوع آن استفاده کنید.

بهترین-نوع-ایمپلنت-دندان

 از سوی دیگر دندانی که به جای دندان های اصلی قرار می گیرد، باید دارای ظاهری زیبا همچون دندان های دیگر باشد؛ به همین خاطر تنها بهترین ایمپلنت است که می تواند زیبایی دندان های طبیعی شما را داشته باشد.

با استفاده از این روش، دندان های مصنوعی به استخوان فک متصل خواهد شد. به این طریق شما به جای یک دندان آسیب دیده یک دندان سالم خواهید داشت. لازم به ذکر است استفاده از این روش موجب حفظ بهداشت دهان و دندان شما نیز می شود. در ادامه بیشتر به بهترین نوع ایمپلنت و نحوه انتخاب آن اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های بهترین نوع ایمپلنت

بهترین نوع ایمپلنت دندان برای هر فردی با توجه به وضعیت جسمانی و خصوصیات ایمپلنت تعیین خواهد شد. برای برخی از افراد نوع خاصی از ایمپلنت، بهترین محسوب می شود؛ چراکه با بدن آن ها سازگار بوده و می تواند با استخوان فک آن ها راحت تر جوش بخورد. اما به طور کلی برای آن که یک ایمپلنت دندان بهترین محسوب شود، باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • ایمپلنت باید زمان کوتاهی را برای جوش خوردن با فک صرف کند.
 • بهترین ایمپلنت باید استحکام و مقاومت بالایی در برابر فشارهایی که به او وارد می شود داشته باشد.
 • ایمپلنت خوب موجب عفونت نشده و مشکلی پس از کاشت ایجاد نمی کند.
 • ماندگاری و طول عمر ایمپلنت بسیار اهمیت دارد و هر چقدر عمر و ماندگاری آن بیشتر باشد بهتر است.
 • اگر ایمپلنت دارای جنس مناسبی نباشد، می تواند عوارضی برای فرد ایجاد کند. احتمال بروز عوارض با کاشت بهترین ایمپلنت بسیار کم است.
ویژگی-های-بهترین-نوع-ایمپلنت

انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان

برای آنکه بدانید باید از چه نوع ایمپلنتی استفاده کنید، لازم است مراحل خاصی را بگذرانید. در مرحله اول باید به بهترین دندانپزشک زیبایی مورد نظر خود مراجعه کنید. دقت داشته باشید که پزشک باید در این زمینه مهارت کافی را داشته باشد. یکی از پزشکان متخصص در این حوزه دکتر حامد بصیرزاده است که سابقه کاری درخشانی در این حوزه دارد.

در مرحله بعد دندانپزشک با شما درباره انواع ایمپلنت و بهترین نوع آن صحبت خواهد کرد. همچنین متخصص با توجه به وضعیت دندان های شما و سلامت آن ها بهترین نوع از ایمپلنت را به شما پیشنهاد خواهد داد. پس از معاینه دهان و دندان شما، می توان تشخیص داد که کدام یک از انواع ایمپلنت برای شما مناسب تر است. از آنجایی که ایمپلنت با وجود شرایط خاصی به فک متصل می شود، لازم است شما دارای لثه و فک سالمی باشید.

در صورتی که این گونه باشد نیاز به بازسازی استخوان های فک نیست؛ اما اگر استخوان های فک شما نیاز به بازسازی داشته باشند لازم است جراحی دیگری قبل از کاشت بهترین ایمپلنت صورت بگیرد. در نتیجه هر چقدر استخوان های فک شما از سلامت بیشتری برخوردار باشند، نتیجه ایمپلنت و ماندگاری آن بهتر و بیشتر خواهد بود.

نکات قابل توجه در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت

قبل از آنکه تصمیم به کاشت ایمپلنت بگیرید بهتر است به نکات خاصی توجه داشته باشید. اولین نکته جمع آوری اطلاعات لازم درباره بهترین نوع از ایمپلنت و نحوه کاشت آن است. شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید از چه نوع ایمپلنتی، با چه جنسی و از چه برندی استفاده کنید.

انتخاب بهترین نوع از آسیب هایی چون شکستن ایمپلنت و از بین رفتن استخوان آرواره جلوگیری خواهد کرد. همچنین برای آنکه بتوانید بهترین ایمپلنت را انتخاب کنید لازم است به شرایط جسمانی خود و میزان ماندگاری ایمپلنت مورد نظر دقت داشته باشید.

نکات-قابل-توجه-در-انتخاب-بهترین-نوع-ایمپلنت

پس از آنکه بهترین نوع از این روش کاشت را شناختید لازم است متخصصی در زمینه کاشت ایمپلنت بیابید. در صورتی که پزشک تأیید کند، این نوع ایمپلنت برای شما مناسب است، می توانید از این روش استفاده کنید. پزشک مورد نظر شما باید سابقه کاشت ایمپلنت مورد نظر شما را داشته باشد.

در صورتی که نوع ایمپلنت خاصی را مد نظر ندارید پزشک می تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند. یکی از این پزشکان مجرب و با مهارت در این حوزه، دکتر حامد بصیرزاده است که سابقه زیادی در زمینه کاشت ایمپلنت دارد.

جنس بهترین نوع ایمپلنت

اگر می خواهید از بهترین نوع ایمپلنت استفاده کنید باید اول در رابطه با انواع آن اطلاعاتی داشته باشید و سپس یکی از روش ها را برگزینید. برای آنکه ایمپلنت کارایی لازم را داشته باشد، جنس آن بسیار اهمیت دارد. ایمپلنت سرامیکی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد؛ چراکه از ماده ای به نام زیرکونیا تولید می شود. نوع سرامیکی به عنوان بهترین نوع شناخته می شود که دارای ویژگی های زیر است.

 • ایمپلنت سرامیکی احتمال ایجاد آلرژی کمتری دارد.
 • ماده زیرکونیا با بدن سازگار است.
 • طول عمر بالایی و استحکام فوق العاده ای دارد.
 • بسیار سفید است و طبیعی دیده می شود.

در کنار زیرکونیا بسیاری از ایمپلنت ها با استفاده از تیتانیوم طراحی می شوند. اغلب آلیاژ تیتانیوم برای بهترین ایمپلنت مورد استفاده می گیرد. این آلیاژ به دلیل داشتن ویژگی های خاصی، برای طراحی ایمپلنت بسیار مناسب است. ویژگی هایی همچون:

 • با بدن سازگاری مناسبی دارد و سریعاً با استخوان فک جوش می خورد.
 • تیتانیوم دارای عمر بالایی است.
 • استحکام بسیار خوبی دارد.
ایمپلنت-تیتانیومی

از آنجا که بعد از کاشت ایمپلنت تیتانیومی، ممکن است در قسمت پایینی تاج سرامیکی مقداری تیرگی دیده شود بسیاری از افراد ترجیح می دهند از ایمپلنت سرامیکی استفاده کنند. اما ایمپلنت تیتانیومی همچنان طرفداران خاص خود را دارد.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با بهترین نوع ایمپلنت آشنا کنیم. در مطالب مذکور تعریف بهترین ایمپلنت، نحوه انتخاب بهترین نوع آن، نکات قابل توجه و جنس بهترین نوع ایمپلنت معرفی شد. شما می توانید کاشت ایمپلنت را جایگزین دندان های آسیب دیده و شکسته خود کنید. این گونه خواهید توانست لبخندی زیبا و دندان هایی سفید و مرتب داشته باشید. امیدواریم مطالب مذکور برایتان مفید بوده باشد.

عکس دکتر

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده ( متخصص دندانپزشکی) هستم. حدود 10 سال مشغول به فعالیت در حوزه دندانپزشکی هستم، که از این 10 سال حدود 3 سال سابقه فعالیت در کشور روسیه سفید را دارم. از سال 1395 نیز مشغول به فعالیت در زمینه درمانی و زیبایی دندانپزشکی هستم. ما در کلینیک خود با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و نوین آماده ی ارائه ی خدمات در همه زمینه ها اعم از زیبایی و درمانی می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *