لوگو دکتر حامد بصیرزاده
Rating is disabled

ایمپلنت دندان جلو به چه صورت انجام می شود؟

از دست دادن کامل دندان های طبیعی امری بسیار ناخوشایند است که گاها به دلیل عدم قابلیت بازسازی و ترمیم دندان ها پیش می آید و افراد ناگزیر به کشیدن کلی دندان های طبیعی خود می شوند و در اینجا است که ایمپلنت دندان جلو یا سایر واحدها اهمیت خاص خود به عنوان بهترین جایگزین دندان طبیعی را نشان می دهند.

ایمپلنت-دندان-جلو-به-چه-صورت-است

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های جایگزین دندان های طبیعی است که پروسه کاشت و ترمیم دندان ها بر حسب وضعیت سلامت دندان و دهان مخاطب، فرآیند کاری متخصص ایمپلنت و تجهیزات و نوع کاشت مناسب با هر لثه و دندانی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

مراحل ایمپلنت دندان جلو

در این قسمت از مقاله مراحل مختلف انجام ایمپلنت دندان جلو را بررسی خواهیم کرد.

آمادگی برای کاشت

در خصوص ایمپلنت دندان جلو ابتدا بر حسب تعداد واحد‌های مورد نیاز برای فک پایین یا بالا وضعیت سلامت دهان، لثه و دندان ها بررسی می شود؛ و سپس با توجه به نتیجه و صلاح دید دندانپزشک و نیاز به دفعات جراحی روند کاشت و زمان تکمیل واحدها تعیین می شود و به این منظور ابتدا باید تصاویر سه بعدی از فک و دندان ها ثبت شود و بیمار در جریان چگونگی فرآیند کاشت و پروسه درمانی خود قرار بگیرد.

کاشت دندان

سپس برای مشاهده وضعیت فک و ایجاد حفره های مورد نیاز ایمپلنت، جراح دندان پزشک برشی روی لثه دندان های جلویی در فک بالا یا پایین ایجاد کرده و پایه ایمپلنت که از جنس آلیاژ تیتانیوم اصل یا آلومینیوم است در جایگاه خود قرار گرفته و زمان رشد استخوان فک و پیوند با ایمپلنت آغاز می شود که پروسه ای کاملا متغیر و گاها زمان بر است.

قرار دادن پروتز

پس از این زمان و جوش خوردن پایه با استخوان فک و لثه لازم است که پروتز و سرتاج ایمپلنت روی پایه قرار بگیرند و فرم کلی دندان کاشت شده شکل بگیرد که با قرار گیری سرتاج پروسه ای دو هفته ای تا بیست روزه لازم است که بافت لثه با سر تاج دندان پیوند بخورد و به اصطلاح کاشت در فک و لثه جاگیر شود.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

همگی می دانید که تاثیر دندان های جلویی بر زیبایی ظاهری و سلامت دهان، دندان و سیستم گوارشی بسیار بالا بوده و داشتن دندان های زیبا، مرتب و یک شکل ظاهر فرد را به شدت تحت تأثیر قرار داده و علاوه بر جنبه زیبایی در خوردن و بلعیدن نیز نقش مهمی را ایفا می کند.

به این منظور اغلب افراد برای ترمیم و بازسازی دندان های جلویی نسبت به ایمپلنت دندان جلو بیشتر از سایر روش ها تمایل داشته و ترجیح می دهند دندان هایی طبیعی تر، مستحکم و با دوام را جایگزین دندان طبیعی خود کنند هرچند این پروسه به صرف زمان و هزینه بیشتری نیاز داشته باشد.

مزایای-ایمپلنت-دندان-جلو

از مزایای کاشت دندان جلو زمان کوتاه جراحی و آزادی عمل بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران است به صورتی که پس از طی کردن پروسه مشاوره، بررسی و نرمال سازی وضعیت دندان، لثه و فک، تست تشخیص و… در روز کاشت به طور معمول یک ساعت زمان می برد تا فرآیند نصب پروتز و سرتاج انجام شود.

همچنین تعداد کم دندان های جلویی و راحتی کار متخصص سبب می شود تا ایمپلنت دندان جلو با صرف زمان و هزینه کمتری سپری شود و شما بتوانید زیبایی دهان و دندان خود را به راحتی و با جایگزین کردن دندان هایی بسیار طبیعی، زیبا و مقاوم به دست بیاورید.

نصب دندان موقت پیش از ایمپلنت دندان جلو

قطعا نمی توان منکر تاثیر بالای دندان های جلو بر زیبایی ظاهری و توانایی خوردن طعام شد و حتما شما هم به این موضوع فکر کرده اید که در زمان تخلیه دندان های طبیعی، کاشت پایه تا طی کردن پروسه جوش خوردن و نصب دندان چگونه با ظاهر ناخوشایند و سختی غذا خوردن بدون دندان جلو کنار بیایید.

برای پیشگیری از این مشکلات و به منظور پر کردن موقت جای خالی دندان ها از بریج، فلیپر یا پروتز موقت استفاده می شود و تا زمانی که پیوند پایه و فک به طور طبیعی و کامل صورت نگیرد شما با دندان های موقتی سر خواهید کرد و دقت کنید این تنها جایگزین ظاهری دندان بوده و قابلیت بلع با آن را ندارید و به اصطلاح نمی توانید غذا یا خوراکی را با آن گاز بزنید و بجوید.

انواع روش های ایمپلنت دندان جلو

همانطور که اشاره شد زمان مورد نیاز و نوع ایمپلنت دندان جلو یک امر کاملا متفاوت بوده و این پزشک متخصص، بودجه یا خواسته شما است که بهترین روش ها را انتخاب می کند و برای ایمپلنت دندان جلو نیز از روی های زیر استفاده می شود.

روش-های-ایمپلنت-دندان-جلو

اندوستریال (Endosteal)

از رایج ترین شیوه های ایمپلنت دندان جلو یا سایر واحدها اندوستریال است که در این روش پایه ایمپلنت در برش هایی از استخوان فک قرار گرفته و پس از طی زمان لازم و پیوند کامل استخوان فک با پایه، پروتز و سرتاج دندان روی آن نصب می شوند.

سابپریوستیل (Subperiosteal)

یکی از ماندگارترین روش های ایمپلنت دندان جلو روش سابپریوستیل است که در آن پیچ پایه ایمپلنت از جنس بسیار مقاوم آلومینیوم بوده و در زیر لثه و روی استخوان فک قرار می گیرد.

ترنسوستیل (Transosteal)

این روش جایگذاری دندان های مصنوعی ایمپلنت با قرار گیری پایه بین بافت لثه و استخوان فک انجام می شود و به شکل حرف U است که دندان ها روی آن سوار می شوند و البته روش های ایمپلنت مینی، فوری، میکرو و زیگوماتیک نیز وجود دارند و انجام هر یک از این روش ها طبق توصیه پزشکی و برخی از فاکتورهای شخصی انجام می شود.

هزینه ایمپلنت دندان جلو

اگر بخواهیم در خصوص هزینه ایمپلنت دندان بگوییم خب مسلما نمی توان قیمت معینی را بیان کرد چرا که هزینه ایمپلنت دندان جلو یا سایر دندان ها به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد و برای هر مراجعه کننده برآورد هزینه ها کاملا متفاوت خواهد بود.

با توجه به اینکه وضعیت سلامت دهان و دندان شما چگونه است؛ و تخلیه دندان های طبیعی به چه صورتی انجام شود، زمان و شروع هزینه های ایمپلنت آغاز می شود و طی کردن پروسه کاشت، هزینه های قبل و بعد از ایمپلنت، تعداد واحد‌های کاشت شده، تعداد جراحی های لازم برای کاشت، نیاز به پیوند استخوان فک و ترمیم بافت لثه و فک، نوع و جنس پروتز، پایه و سرتاج، هزینه و دستمزد بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران، کلینیک و تمهیدات جانبی همگی در تعیین قیمت ایمپلنت دندان جلو برای هر فردی موثر هستند.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم، این روش کاشت دندان برای جای گذاری دندان های از دست رفته و رفع نواقص دندانی مناسب می باشد. ولی از آنجایی که انجام ایمپلنت برای تمام دندان ها هزینه ی بالایی را در بر دارد، افراد مایل به ایمپلنت دندان جلو خود هستند. که در این مقاله به طور کامل درباره ی این موضوع و مراحل ایمپلنت دندان جلو توضیحات لازم را ارائه کردیم.

برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت از دکتر حامد بصیرزاده با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام دکتر بصیرزاده مراجعه کنید.

عکس دکتر

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده ( متخصص دندانپزشکی) هستم. حدود 10 سال مشغول به فعالیت در حوزه دندانپزشکی هستم، که از این 10 سال حدود 3 سال سابقه فعالیت در کشور روسیه سفید را دارم. از سال 1395 نیز مشغول به فعالیت در زمینه درمانی و زیبایی دندانپزشکی هستم. ما در کلینیک خود با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و نوین آماده ی ارائه ی خدمات در همه زمینه ها اعم از زیبایی و درمانی می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *