لوگو دکتر حامد بصیرزاده
Rating is disabled

ایمپلنت فوری و نحوه انجام آن

ایمپلنت فوری چیست و چگونه انجام می شود؟ این سوال بسیاری از افراد است که به دنبال روشی مناسب برای ترمیم و جایگزینی دندان های آسیب دیده خود هستند، در واقع با پیشرفت های چشمگیری که در دنیای دندانپزشکی شاهد آن هستیم، روش های ترمیمی دندان های آسیب دیده بسیار گسترده شده اند، اما در پاره ای مواقع فرد ناچار به کشیدن دندان آسیب دیده می باشد، در این شرایط می توان با استفاده از ایمپلنت اقدام به جایگزینی دندان از دست رفته نمود تا ضمن حفظ زیبایی ظاهری فرد، در عملکرد دندان ها و لثه نیز اختلالی رخ ندهد.

ایمپلنت-فوری-و-نحوه-انجام-آن

در این مقاله قصد داریم به بررسی ایمپلنت فوری بپردازیم و با مراحل اجرای آن بیشتر از پیش آشنا خواهید شد، علاوه بر آن به تفاوت آن با نوع معمولی آن نیز اشاره خواهیم کرد، در این متن با هزینه این روش جایگزینی دندان و نکاتی پیرامون آن آشنا خواهید شد و علاوه بر آن در رابطه با انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران نیز صحبت خواهیم کرد.

تقسیم بندی انواع ایمپلنت

ایمپلنت دندان نیز شامل انواع مختلفی است و می توان بر اساس معیارها و متغیرهای گوناگون این تقسیم بندی را انجام داد، برای مثال می توان این تقسیم بندی را بر اساس تکنیک مورد استفاده، تجهیزات و مواد مورد استفاده، مراحل درمان و غیره انجام داد، از نظر مراحل اجرای ایمپلنت، می توان آن را به چند نوع مختلف تقسیم نمود که شامل ایمپلنت فوری، ایمپلنت یک مرحله ای و ایمپلنت دو مرحله ای می باشد.

ایمپلنت فوری چیست؟

در تعریف کلی ایمپلنت باید توجه داشت در واقع طی این روش قطعاتی درون فک بیمار قرار می گیرد و بعد از آن پروتز دندان روی این پایه قرار می گیرد، این روش در ایمپلنت معمولی طی چندین ماه انجام می گیرد، اما در روش ایمپلنت فوری در یک جلسه همه مراحل انجام می گیرد، گفتنی است این روش از جمله گزینه های مناسب برای دندان های جلویی است چرا که این دندان ها هنگام صحبت کردن مشخص است و با کمک گرفتن از روش ایمپلنت فوری می توان به حفظ زیبایی دندان ها و افزایش اعتماد به نفس افراد کمک کرد.

ایمپلنت-فوری-چیست

نحوه انجام ایمپلنت فوری

در واقع طی این روش ابتدا می بایست فک بیمار مورد بررسی قرار گیرد، بدین منظور بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران با تهیه عکس از دندان ها و فک به ارزیابی آن می پردازند تا اطمینان حاصل شود که شرایط استفاده از این روش وجود دارد، در صورت تایید دندانپزشک، ابتدا لثه بیمار را بی حس می کنند و با کمک ابزارهای دندانپزشکی در استخوان فک سوراخی ایجاد می شود، در ادامه درمان، پایه ایمپلنت داخل این سوراخ قرار می گیرد، این پیچ ها معمولا از جنس تیتانیوم ساخته می شوند، در این روش در همان جلسه اول که پایه دندان قرار می گیرد یک روکش موقت نیز استفاده می شود، از این رو در حفظ زیبایی دندان ها بسیار موثر است.

فرق ایمپلنت فوری با معمولی

در این بخش به بیان تفاوت ایمپلنت فوری ومعمولی در مراحل مختلف خواهیم پرداخت.

نحوه-انجام-ایمپلنت-فوری

مراحل انجام

در واقع یکی از مهم ترین تفاوت های این دو روش در مدت زمان و مراحل انجام آن می باشد، به طوری که در ایمپلنت فوری مدت زمان کمتری برای اجرا نیاز است، به عبارتی طی این روش فوری، همه مراحل در یک جلسه انجام می گیرد در حالی که در روش معمولی ابتدا پایه ایمپلنت یا فیکسچر داخل استخوان فک قرار می گیرد و با گذشت چند ماه و پس از اطمینان از جوش خوردن آن به استخوان فک، اقدام به گذاشتن پروتز دندان بر روی آن می شود.

اما همان طور که در بالا  نیز اشاره شد، در روش ایمپلنت فوری در همان جلسه ای که پایه دندان درون فک گذاشته می شود، روکش دندان نیز روی آن قرار می گیرد، البته باید یادآور شویم این روکش موقتی می باشد و بعد از گذشت چند ماه پروتز اصلی دندان جایگزین آن می شود.

مدت زمان انجام

از فواید  ایمپلنت فوری زمان کمتر و سرعت بیشتر انجام درمان است، به طوری که در دنیای پر مشغله امروزی بسیاری از افراد به دنبال روش های درمانی هستند که سریع تر به جواب برسند، در حالی که در روش معمول نیاز به چندین جلسه مراجعه و درمان است، علاوه بر آن همان طور که اشاره شد در ایمپلنت فوری در همان جلسه اول روکش دندان نیز قرار می گیرد و از این رو در کاهش بار روانی بیماران بسیار موثر است، لازم است یادآور شویم هزینه ایمپلنت فوری نسبت به روش معمولی کمی بیشتر است.

نکته: لازم به ذکر است با وجود مزایایی که روش ایمپلنت فوری نسبت به روش معمولی دارد، اما در همه افراد قابل استفاده نیست و انتخاب آن وابسته به نظر پزشک می باشد، به طوری که در افرادی که تراکم استخوان پایینی دارند این روش نمی تواند مناسب باشد.

هزینه ایمپلنت فوری

یکی از دغدغه های افراد در رابطه با ایمپلنت فوری هزینه آن است،  با توجه به متغیرهای مختلفی که در تعیین هزینه ایمپلنت نقش دارند، به طور کلی نمی توان هزینه ثابتی را اعلام کرد، باید توجه داشت عواملی مانند نوع کلینیک و تجهیزات آن، مهارت و تخصص دندانپزشک، جنس و برند ایمپلنت و پروتز دندان، منطقه و شهر مورد نظر، شرایط بیمار و غیره در هزینه نهایی ایمپلنت فوری دخیل هستند، اما به طور کلی هزینه ایمپلنت فوری نسبت به ایمپلنت معمولی کمی بیشتر است، البته این تفاوت نیز به دلیل روند متفاوت درمان می باشد، لازم به ذکر است ایمپلنت فوری امروزه طرفداران زیادی دارد.

بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران

لازم به ذکر است جهت انجام انواع روش های ترمیمی و جایگزینی دندان باید توجه داشته باشید که مهم ترین نکته میزان مهارت پزشک و مواد و تجهیزات با کیفیتی است که طی درمان استفاده می شود، از این رو جهت ایمپلنت فوری دندان نیز مانند سایر موارد دندانپزشکی می بایست در انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت دندان دقت زیادی داشته باشید، لازم به ذکر است آقای دکتر حامد بصیرزاده از جمله  پزشکان نام آشنا در این زمینه هستند که دارای سابقه ای درخشان در حوزه دندانپزشکی و از جمله در زمینه درمانی و زیبایی دندان هستند، از این رو اگر به دنبال بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران هستید می توانید به راه های ارتباطی اعلام شده مراجعه نمایید.

عکس دکتر

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده ( متخصص دندانپزشکی) هستم. حدود 10 سال مشغول به فعالیت در حوزه دندانپزشکی هستم، که از این 10 سال حدود 3 سال سابقه فعالیت در کشور روسیه سفید را دارم. از سال 1395 نیز مشغول به فعالیت در زمینه درمانی و زیبایی دندانپزشکی هستم. ما در کلینیک خود با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و نوین آماده ی ارائه ی خدمات در همه زمینه ها اعم از زیبایی و درمانی می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *