لوگو دکتر حامد بصیرزاده
Rating is disabled

ایمپلنت فک بالا و نحوه انجام آن

ایمپلنت فک بالا از جمله پر تقاضاترین انواع ایمپلنت محسوب می گردد، با توجه به نقش دندان های فک بالا در زیبایی چهره در هنگام صحبت کردن و طرح لبخند، افراد زیادی متقاضی انجام آن می باشند، امروزه روش های متنوعی در ترمیم دندان های آسیب دیده به کار می رود، اما در برخی موارد ترمیم دندان ممکن نبوده و می بایست از روش های جایگزینی دندان استفاده گردد.

ایمپلنت-فک-بالا

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع ایمپلنت فک بالا بپردازیم، تا با نکاتی که در این زمینه وجود دارد بیشتر آشنا شوید، از این رو، در ادامه به مراحل ایمپلنت فک بالا ونکات مهم ایمپلنت فک بالا می پردازیم، علاوه بر آن به نکاتی در رابطه با هزینه آن نیز اشاره خواهیم کرد.

نحوه جای گذاری ایمپلنت

در میان روش های مختلف مورد استفاده در رابطه با درمان دندان های از دست رفته، ایمپلنت دندان به دلیل تشابه عملکرد و همچنین تشابه ظاهری که با دندان های طبیعی دارد از استقبال بالایی برخوردار گشته است، به طور کلی برای انجام ایمپلنت فک بالا و پایین، ابتدا پایه ایمپلنت یا فیکیسچر در استخوان فک قرار می گیرد و بعد از جوش خوردن فیکسچر به استخوان فک، روکش ها که در واقع عملکرد و ظاهری شبیه به دندان های طبیعی خواهند داشت روی آن قرار می گیرند.

ایمپلنت کامل فک بالا

برخی از افراد تنها یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و نیاز به جایگزینی تعداد محدودی دندان دارند، در مواردی نیز مراجعین همه دندان های فک بالا و پایین را از دست داده اند، در این موارد می بایست ایمپلنت فک بالا و یا پایین به صورت کامل انجام گیرد، لازم به ذکر است در این شرایط استخوان فک می بایست به طور کامل بررسی گردد و تراکم آن مورد بررسی قرار گیرد، چرا که برای استفاده از ایمپلنت فک بالا می بایست تراکم استخوانی مناسبی وجود داشته باشد، در غیر این صورت می بایست پیوند استخوان انجام گیرد.

ایمپلنت-کامل-فک-بالا

لازم به ذکر است مدت زمان بهبودی ایمپلنت فک بالا به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این موارد می توان به شرایط جسمانی و سلامتی افراد اشاره کرد، به طوری که در برخی از افراد اتصال و جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک سریع تر انجام می شود، در حالی که در برخی دیگر به زمان بیشتری نیاز است، علاوه بر آن در صورت نیاز به پیوند استخوان این پروسه طولانی تر خواهد بود، در ادامه به مراحل انجام ایمپلنت فک بالا می پردازیم.

مراحل ایمپلنت فک بالا

لازم است یادآور شویم ایمپلنت فک بالا از حساسیت بیشتری نسبت به فک پایین برخوردار است، چرا که تاثیر زیادی در زیبایی و چهره افراد دارد، اگر ارتفاع استخوان کم باشد ممکن است نیاز به جراحی لیفت سینوس ها باشد، گام اول در ایمپلنت فک بالا بررسی استخوان فک بیمار است، بعد از مشخص شدن تراکم و شرایط استخوان ها، در صورتی که تراکم کافی وجود داشته باشد پایه ایمپلنت در فک قرار می گیرد و بعد از آن پروتز روی آن قرار می گیرد، اما در برخی از افراد استخوان فک در اثر استفاده از دندان های مصنوعی تحلیل رفته است، در این شرایط بنا به نظر دندانپزشک ممکن است پیوند استخوان انجام شود، گاهی تحلیل استخوان بسیار شدید است، که در این شرایط نیز پیوند استخوان انجام می شود.

مراحل-ایمپلنت-فک-بالا

همان طور که در بالا نیز اشاره شد مراحل و روند ایمپلنت فک بالا بسته به شرایط هر فرد دارد و در برخی از افراد به راحتی انجام می گیرد، در حالی که در برخی از بیماران دیگر نیاز به اقدامات اولیه و آماده سازی استخوان فک می باشد، از این رو طول دوره درمان نیز در هر فرد متفاوت خواهد بود.

روش انجام ایمپلنت فک بالا

یکی از روش های رایج برای ایمپلنت فک بالا روش all-on-4 می باشد، لازم به ذکر است طی این روش بهترین دندانپزشک زیبایی تنها از چهار پایه ایمپلنت برای هر فک استفاده می شود، به طوری که دو پایه در جلو و دو پایه به شکل متمایل در عقب قرار می گیرد و همه پروتزهای دندان روی این پایه ها قرار می گیرد.

از مزایای این روش، کم تهاجمی تر بودن آن است، چرا که طی این روش نیازی به استفاده از پایه های مجزا برای هر دندان نیست، استفاده از این روش سبب می گردد افراد بتوانند ظاهری مشابه با دندان های طبیعی خود را تجربه کنند، علاوه بر آن هزینه آن نیز نسبتا مناسب است.

هزینه ایمپلنت فک بالا

هزینه ایمپلنت دندان تحت تاثیر متغیرهای مختلفی است، از جمله این موارد تعداد واحد های ایمپلنت مورد نیاز می باشد، علاوه بر این امروزه مواد مصرفی از برندهای متفاوتی موجود است که دارای قیمت های متفاوتی نیز می باشد، از دیگر نکات تعیین کننده هزینه ایمپلنت فک بالا، هزینه کلینیک و دندانپزشک می باشد که بسته به منطقه و شهرهای مختلف، متفاوت خواهد بود، علاوه بر این موارد، اقدامات اولیه آماده سازی بیماران مانند پیوند استخوان و لیفت سینوس ها را نیز باید در نظر گرفت، روش مورد استفاده در ایمپلنت فک بالا در هزینه های این روش تاثیر دارد.

بهترین کلینیک ایمپلنت تهران

لازم است یادآور شویم امروزه مراکز و کلینیک های زیادی در زمینه ارائه خدمات ترمیمی و زیبایی دندان فعالیت دارند، از این رو در انتخاب بهترین کلینیک و مرکز درمانی دقت لازم را داشته باشید، نکته مهم در این رابطه مجهز بودن آن و کادر ماهر و حرفه ای می باشد، در این زمینه لازم است دکتر حامد بصیر زاده را معرفی نماییم که از جمله متخصصین ماهر در زمینه انواع ایمپلنت و سایر خدمات دندانپزشکی زیبایی هستند.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی ایمپلنت فک بالا پرداختیم و ضمن آشنایی با روش و مراحل انجام آن با نکاتی پیرامون اقدامات اولیه آن نیز آشنا شدیم، همان طور که در این مقاله نیز اشاره شد، ایمپلنت فک بالا یکی از گزینه های مناسب برای داشتن دندان هایی با ساختار و عملکرد مشابه و نزدیک به دندان های طبیعی می باشد.

امروزه از روش all-on-4 که یک روش کم تهاجمی تر است نیز برای ایمپلنت کامل فک بالا استفاده می گردد، از مهم ترین نکات در گرفتن نتیجه مطلوب در این زمینه دقت کافی در انتخاب کلینیک و مرکز درمانی می باشد.

عکس دکتر

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده ( متخصص دندانپزشکی) هستم. حدود 10 سال مشغول به فعالیت در حوزه دندانپزشکی هستم، که از این 10 سال حدود 3 سال سابقه فعالیت در کشور روسیه سفید را دارم. از سال 1395 نیز مشغول به فعالیت در زمینه درمانی و زیبایی دندانپزشکی هستم. ما در کلینیک خود با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و نوین آماده ی ارائه ی خدمات در همه زمینه ها اعم از زیبایی و درمانی می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *