لوگو دکتر حامد بصیرزاده
Rating is disabled

لمینت دندان و مزیت های آن

یکی از روش هایی که جهت زیباسازی دندان ها انجام می شود و بسیار مابین مردان و زنان پرطرفدار می باشد، لمینت دندان است. با انجام لمینت دندان می توان ظاهر دندان ها را از لحاظ رنگ و اندازه زیباتر کرده و هم چنین موجب افزایش قدرت و استحکام دندان ها نیز می شود. با این روش هم می توان زیبایی دندان ها و هم استحکام آن ها را افزایش داد.
لمینت دندان روشی بسیار جذاب با ماندگاری بالا برای سفید و زیباتر کردن دندان ها می باشد که در نهایت منجر به زیبایی طرح لبخند نیز می شود.

در این مقاله به طور کامل تمام اطلاعات مربوط به لمینت دندان نظیر مزیت های آن و نحوه انجام آن را بررسی خواهیم کرد.

تعریف لمینت دندان

لمینت ها روکش های نازکی هستند که هم رنگ دندان ها بوده و جهت افزایش زیبایی ظاهر دندان‌ها استفاده می شود که این امر توسط تغییر رنگ، شکل و اندازه و طول دندان ها انجام خواهد شد. با انجام لمینت دندان افراد از دندان های سفید و یکدستی برخوردار خواهند شد. این روش را علاوه بر زیبایی دندان ها می توان برای اصلاح نواقص دندان از جمله شکستگی، ترک خوردگی و کج بودن دندان ها نیز استفاده کرد.

لمینت ها انواع مختلفی دارند که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

چه کسانی کاندید مناسب لمینت می باشند؟

عموما مراجعه به بهترین دکتر لمبنت دندان و انجام فرآیندهای زیبایی روی دندان ها نیازمند بهداشت و سلامت اولیه ی دندان ها می باشد. رفع بیماری های مربوط به دهان و دندان و تشخیص آنها قبل از انجام هرگونه فرآیند زیبایی ای از ویژگی های یک دندانپزشک خوب بوده که با شناخت آگاهانه و تشخیص به موقع بیمار را آماده سازد. افرادی که می خواهند اصلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک انجام دهند، باید آگاهی داشته باشند که با لمینیت دندان به اهداف زیر می توان دست یافت:

-اصلاح رنگ دندان هایی که به دلایل مختلفی دچار تغییر رنگ شده اند.

-اصلاح ظاهر دندان هایی که دچار شکستگی یا نامنظمی جزئی می باشند.

-از بین بردن گپ های دندانی

-اصلاح رنگ دندان هایی که به دلیل مصرف سیگار یا عصب کشی دچار تغییر رنگ شده اند

-کمک به نگهداری دندان هایی که دچار فرسایش می شوند.

کاندید-مناسب-لمینت-دندان

چه افرادی قادر به انجام لمینت دندان نمی باشند؟

• افرادی که دارای پوسیدگی دندان و یا بیماری های مرتبط با لثه هستند.
• افرادی که دارای دندان های ضعیف به علت شکستگی و پر کردن می باشند.
• افرادی که از مینای کافی بر روی سطح دندان‌های خود برخوردار نمی باشند.
• افرادی که مبتلا به دندان قروچه بوده و دندان های آن ها بهم ساییده می شود.

افراد باید قبل از انجام لمینت دندان تمام این موارد را برطرف نموده و سپس برای آن اقدام کنند.

انواع لمینیت

به طور کلی لمینت ها دارای دو جنس سرامیکی و کامپوزیتی هستند. انتخاب جنس و نوع لمینیت معمولا به شرایط بیمار بستگی دارد. بهتر است انتخاب این معقوله با مشورت پزشک انجام شود و به دانش و تجربه ی پزشک اعتماد کرد. یکی از مهارت های بهترین دندانپزشک زیبایی شناخت نیاز بیمار و ارائه ی فرآیند درمانی واقع بینانه به بیمار می باشد.

انواع-لمینیت-دندان

لمینت کامپوزیتی

لمینیت های کامپوزیتی در واقع برای ترمیم مورد استفاده قرار می‌گیرند و به طور مستقیم نیز بر روی دندان ها قرار خواهند گرفت. لیمنت های کامپوزیتی نسبت به سرامیکی بیشتر تحت تاثیر تغییر رنگ و آسیب قرار می گیرند.

لمینیت سرامیکی

لمینیت های سرامیکی از ترکیب چند لایه سرامیک بسیار نازک و با دوام تشکیل شده اند که برای اصلاح طرح لبخند و دیگر موارد استفاده می شوند. لمینیت های سرامیکی نسبت به لمینیت های کامپوزیتی دارای دوام و استحکام بیشتری می باشند. از این رو قیمت آن ها نسبت به نوع کامپوزیتی بیشتر می باشد. از ویژگی این نوع از لمینت ها می توان به از بین بردن فاصله بین دندان ها، ترمیم دندان های بهم ریخته، ترمیم دندان های شکسته و … اشاره کرد.

جهت دریافت مشاوره آنلاین به ماوراطب دکتر حامد بصیرزاده مراجعه کنید.

نحوه انجام لمینیت دندان

لمینیت دندان معمولا بین یک تا دو جلسه زمان می برد. این روش کاملا بدون تزریق بی حسی و درد صورت می گیرد. در صورتی که روکش های دندان ساخته شده باشند در یک جلسه قابل انجام می باشد. مراحل لمینت دندان به شرح زیر می باشد.

ابتدا دندان ها به طور کامل تمیز می شوند و خشک می شوند تا قالب روکش مشخص شود، کمی از مینای دندان تراشیده می شود تا فضایی برای قرار دادن روکش لمینت وجود داشته باشد. در این مرحله یک روکش برای جلوگیری از وجود حساسیت در دندان ها بر روی آنها قرار داده می شود. پس از ساخته شدن روکش های لمینیتی روکش هایی که از قبل برای جلوگیری از حساسیت روی دندان ها قرار داده شده بود قرار می گیرند.

کل فرآیند قرار دادن روکش های لمینیتی کمتر از 15 دقیقه به طول می انجامد.

مزایای لمینت دندان

این روش مزیت های بسیار زیادی دارد که بهترین مزیت های آن عبارتند از:

• جلوگیری از ترک برداشتن و شکستگی دندان ها
• ترمیم دندان های شکسته
• ترمیم دندان های عصب کشی شده
• جلوگیری از سایش و فرسودگی دندان ها
• پوششی مناسب برای ایمپلنت دندان
• تغییر رنگ دندان ها و بهبود آن ها
• افزایش زیبایی طرح لبخند
• از بین بردن فاصله ی میان دندان ها
• برطرف کردن بهم ریختگی دندان‌ها

مزیت-های-لمینت-دندان

نکات مراقبتی بعد از لمینت دندان

یکی از نکات مهم برای افزایش طول عمر لمینت‌ها، رعایت مراقبت های بعد از لمینت دندان می باشد که در این بخش برخی از این نکات را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

• استفاده از نخ دندان و مسواک به طور مرتب
• خودداری از مصرف غذاهای سفت
• خودداری از مصرف غذاهای رنگی

در صورتی که قادر به رعایت بهداشت دهان و دندان خود نمی باشید، فرد مناسبی برای انجام لمینت نمی باشید، چرا که بعد از انجام آن باید بهداشت را به درستی رعایت کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم، لمینت دندان یکی از بهترین روش های زیباسازی دندان ها و طرح لبخند به شمار می رود. و موجب بهبود رنگ دندان ها و از بین رفتن مشکلات دندانی مانند فاصله بین دندان ها و…. نیز خواهد شد. اما باید برای دریافت نتیجه مطلوب برای انجام لمینت دندان به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید.

دکتر حامد بصیرزاده دندانپزشک زیبایی و ترمیمی با سال ها سابقه و تجربه در زمینه دندانپزشکی زیبایی نظیر لمینت دندان، کامپوزیت دندان و …. بهترین گزینه و انتخاب جهت انجام روش های زیبایی دندانپزشکی می باشند.

سوالات متداول

عکس دکتر

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده ( متخصص دندانپزشکی) هستم. حدود 10 سال مشغول به فعالیت در حوزه دندانپزشکی هستم، که از این 10 سال حدود 3 سال سابقه فعالیت در کشور روسیه سفید را دارم. از سال 1395 نیز مشغول به فعالیت در زمینه درمانی و زیبایی دندانپزشکی هستم. ما در کلینیک خود با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و نوین آماده ی ارائه ی خدمات در همه زمینه ها اعم از زیبایی و درمانی می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *