لوگو دکتر حامد بصیرزاده
Rating is disabled

هزینه لمینت دندان در سال 1402

یکی از روش هایی که برای از بین بردن نامنظمی های بسیار جزئی دندان، فاصله ی بین دندان ها، بد رنگی دندان ها و … استفاده می شود و از ماندگاری بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد، لمینت دندان است و امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است، و به همین دلیل افراد قبل از هر تصمیم گیری، به دنبال هزینه لمینت دندان می باشند. انواع مختلفی از لمینت ها وجود دارند، که از لحاظ زیبایی، ظرافت و کیفیت و ماندگاری با یکدیگر تفاوت دارند و همین امر موجب تفاوت در هزینه ها خواهد شد.

هزینه-لمینت-دندان-در-سال-1401

بنابراین عوامل بسیار زیادی در هزینه لمینت دندان موثر می باشد که در این مقاله تمام این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم عوامل متعددی بر روی لمینت دندان تاثیرگذار می باشد که در ادامه این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

عوامل-موثر-بر-هزینه-لمینت-دندان

نوع لمینت

لمینت ها دارای انواع مختلفی هستند، که هر کدام از آن ها دارای یک ویژگی های خاصی می باشد و بالطبع هزینه ی آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

برای ساخت لمینت ها، ابتدا در مطب پس از تراش دادن دندان ها توسط بهترین دندانپزشک زیبایی از دندان ها قالب گیری شده و سپس قالب ها برای ساخت به آزمایشگاه فرستاده خواهد شد. دو نوع لمینت داریم که در ادامه این دو نوع را به شما معرفی خواهیم کرد.

لمینت سرامیکی

این لمینت ها در آزمایشگاه ساخته شده و جنس آن ها سرامیک معمولی می باشد، هم چنین باید اشاره کرد که ضخامت آن ها زیاد بوده و به همین دلیل ماندگاری بالاتری دارند. اما باید به این نکته اشاره کرد که هزینه این نوع از لمینت ها کم تر از لمینت های دیگر می باشد.

لمینت سرامیکی تجاری

این نوع از لمینت ها توسط برندهای مشهور و توسط بهترین و جدیدترین فناوری ها ساخته می شوند، در واقع باید گفت که لمینت های سرامیکی تجاری در آزمایشگاه اختصاصی و صاحب برند ساخته خواهند شد. و بالطبع هزینه آن از لمینت هایی که در آزمایشگاه معمولی ساخته می شوند بیشتر می باشد، اما طول عمر لمینت سرامیکی تجاری، زیبایی و شکل ظاهری آن ها بهتر و بیشتر از مابقی می باشد.

جنس لمینت

به غیر از نوع لمینت که در هزینه لمینت بسیار موثر می باشد، جنس آن ها نیز به همان اندازه موثر است، چرا که لمینت ها از مواد مختلفی ساخته می شوند، که از لحاظ زیبایی، ظرافت و هم چنین استحکام با یکدیگر متفاوت هستند بنابراین هزینه آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

تخصص و مهارت دندانپزشک

نصب لمینت ها به تخصص و مهارت بالایی احتیاج دارد، بنابراین تخصص و تجربه دندانپزشک یکی از عامل های مهم در تعیین هزینه لمینت دندان می باشد، برای اینکه بتوان از لمینت بهترین و زیباترین نتیجه را گرفت باید به دندانپزشک با تجربه مراجعه کرد و قطعا هزینه و دستمزد یک دندانپزشک متخصص و با تجربه بالاتر خواهد بود.

ارجاع-به-مقاله-بهترین-دندانپزشک-در-یوسف-اباد

و همیشه این نکته را به یاد داشته باشید، که کیفیت از هزینه مهم تر می باشد و باید آن را در اولویت قرار داد.

آزمایشگاه سازنده

همانطور که در بالاتر ذکر کردیم، لمینت ها جنس های مختلفی داشته و از مواد مختلفی ساخته شده اند که این مواد توس شرکت های مختلف ساخته می شوند اما لمینت ها با استفاده از همان مواد در آزمایشگاه ها ساخته می شوند، و بنابراین اینکه لمینت ها با چه ترکیبی از مواد و چه کیفیتی توسط کدام آزمایشگاه ساخته شود بر هزینه لمینت دندان تاثیرگذار خواهد بود.

شرکت سازنده

همانطور که ذکر کردیم، مواد ساخت لمینت ها توسط شرکت ها و برندهای مختلف ساخته می شوند، بنابراین این مورد که مواد توسط کدام شرکت و برند ساخته شود در کیفیت نهایی لمینت ها و هزینه لمینت دندان تاثیرگذار می باشد، در صورتی که توسط بهترین شرکت و بهترین برند ساخته شود قطعا هزینه بالاتری خواهد داشت.

تعداد دندان

هر چه تعداد دندان هایی که خواستار لمینت کردن آن ها باشید، بالاتر باشد قطعا هزینه آن بالاتر خواهد بود، به طور معمول 8 دندان جلویی را افراد لمینت می کنند.

موقعیت مکانی

موقعیت مکانی و لوکیشن مطب یا کلینیک در هزینه لمینت موثر می باشد، چرا که هزینه ها در کلانشهرها بیشتر از شهرستان ها می باشد.

هزینه های جانبی

به طور معمول لمینت ها نیاز به یک سرس اقدامات جانبی نظیر ویزیت، اسکن دندان و روکش موقت تا زمان آماده شدن لمینت ها دارد که همه ی این موارد شامل هزینه بوده و بر روی هزینه نهایی لمینت دندان تاثیر خواهد گذاشت.

رزرو-نوبت

تفاوت هزینه لمینت و کامپوزیت

همانطور که در مقاله تفاوت لمینت و کامپوزیت ذکر کردیم این دو روش زیباسازی دندان ها در بسیاری از موارد با یکدیگر تفاوت داشته که هزینه ها یکی از این موارد می باشد. از آنجایی که این دو مورد از لحاظ مقاومت، نحوه نصب و جنس مواد سازنده با یکدیگر متفاوت می باشند، بنابراین در هزینه هم با یکدیگر تفاوت دارند، و به دلیل طول عمر بالای لمینت ها و مقاومت بیشتر آن ها در برابر تغییر رنگ و ضربه و هم چنین سخت بون نصب آن ها هزینه لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت می باشد.

از دلایل بالا بودن هزینه لمینت دندان نسبت به کامپوزیت می توان به کیفیت و استحکام بالاتر، رفع مشکلات ظاهری مانند شکستگی، لب پریدگی، فاصله ی بین دندانی، تغییر رنگ، نامرتبی و ناهماهنگی دندان ها، دوام بالا، دقت بالاترو زمان بر بودن مراحل آماده سازی لمینت اشاره کرد.

هزینه لمینت دندان تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

به دلیل آنکه لمینت ها یک روش زیبایی در دندانپزشکی محسوب می شوند، و در واقع برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شوند، سازمان بیمه به هیچ وجه هیچ کدام از هزینه های آن را تحت پوشش خود قرار نخواهد داد، و افراد باید هزینه آن را به صورت آزاد پرداخت کنند. تنها در صورتی که این روش برای از بین بردن پوسیدگی دندان و اصلاح به هم ریختگی های جزئی دندان مورد استفاده قرار بگیرد امکان دارد که بیمه تکمیلی مقداری از هزینه ها را تحت پوشش خود قرار دهد که این مورد به طور کامل به نوع پوشش بیمه افراد بستگی دارد.

سخن پایانی

از آنجایی که لمینت ها امروزه طرفداران بسیاری زیادی ما بین عموم افراد پیدا کرده است، بنابراین یکی از دغدغه های و سوالات آن ها در مورد هزینه لمینت دندان می باشد که همانظور که ذکر کردیم هزینه آن به عوامل مختلفی از قبیل جنس، تخصص دندانپزشک، نوع لمینت و …. بستگی دارد که در این مقاله تمام این موارد را بررسی کردیم، تنها به این نکته توجه داشته باشید که برای دریافت بهترین نتیجه کیفیت را مد نظر خود قرار داده و به دندانپزشک با تجربه و متخصص مراجعه کنید.

عکس دکتر

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده ( متخصص دندانپزشکی) هستم. حدود 10 سال مشغول به فعالیت در حوزه دندانپزشکی هستم، که از این 10 سال حدود 3 سال سابقه فعالیت در کشور روسیه سفید را دارم. از سال 1395 نیز مشغول به فعالیت در زمینه درمانی و زیبایی دندانپزشکی هستم. ما در کلینیک خود با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و نوین آماده ی ارائه ی خدمات در همه زمینه ها اعم از زیبایی و درمانی می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *